Andy van der Meijde naar WKE
Emmen - Vanavond hebben WKE en Andy van der Meijde elkaar gevonden. Andy kan direct bij WKE beginnen, aangezien hij al een poos geen club heeft. Wel moeten uiteraard eerst de papieren bij de KNVB worden ingeleverd. Volgens Andy wil hij graag weer plezier aan het spelletje krijgen. Hij heeft zijn conditie een beetje op peil gehouden bij AGOVV.
Andy van der Meijde doorliep tot zijn vijftiende levensjaar de jeugdopleiding bij amateurclub Vitesse 1892 en maakte toen de overstap naar Ajax. Daar debuteerde hij op 12 november 1997 in het eerste elftal tegen FC Twente. Omdat de Amsterdamse club vond dat Van der Meijde niet genoeg progressie maakte, werd hij een seizoen uitgeleend aan datzelfde FC Twente. Op 15 augustus 1999 debuteerde hij voor die club. Een jaar later keerde hij terug bij Ajax. In de zomer van 2003 maakte Van der Meyde de overstap naar de Italiaanse Serie A, naar Internazionale. Hij brak er nooit door en vertrok in 2005 naar het Engelse Everton.
Voor Everton maakte Van der Meijde in de daaropvolgende jaren zodanig weinig speelminuten dat zijn contract in het seizoen 2009/2010 werd ontbonden. Clubloos trainde hij daarop mee bij zijn voormalige club Ajax, waar hij bij het jeugdelftal zijn conditie op peil hield.
Op 3 maart 2010 tekende Van der Meijde een contract bij PSV voor de rest van het seizoen 2009/2010. PSV nam in dit contract een eenzijdige optie op om dit daarna eventueel met twee jaar te verlengen. Op 25 mei 2010 maakte PSV bekend dat het geen gebruik zal maken van de tweejarige optie in het contract met Van der Meijde. Hij kan geen andere geschikte club meer vinden en besluit eind februari 2011 te stoppen als prof.
Vrijdag 9 december 2011 13:13